Recenzja perfum: Coco Chanel Mademoiselle

Coco Chanel Mademoiselle jest nowym ucieleśnieniem ducha samej Coco Chanel. Śmiała i zdecydowana projektantka udowodniła, że elegancja tkwi w prostocie.

Jest on delikatny i świeży. Do tego cechuje go orientalny aromat pełen wdzięku i zmysłowości charakterystycznej dla Chanel. Stworzony jest dla nowoczesnej kobiety, której zmysłowość i sukces uzupełniają się. Zapach jest odpowiedni na co dzień, ponieważ jest mniej formalny od klasycznej Coco.

Główne nuty zapachowe perfum Coco Chanel Mademoiselle:
Nuta głowy: kwiat pomarańczy, pomarańcza, bergamotka, mandarynka.
Nuta serca: ylang-ylang, róża, jaśmin, mimoza.
Nuta podstawy: fasola Tonka, wanilia, piżmo, paczuli, opoponax, wetiweria.

Coco Chanel Mademoiselle, podobnie jak inne perfumy Chanel, są niezwykle popularne. Może nie dorównują sławą kultowym już Chanel nr. 5, ale brak wielbicielek ich nie dotyczy. Perfumy cieszą się sporą popularnością i mają wiele fanek. Ich zapach jest jest wyrazisty i kwiatowy, dziewczęcy, ale nienachalny. Utrzymuje się bardzo długo, na skórze nawet do 10 godzin, a na ubraniach aż do następnego prania.

Na początku mogą być trochę zbyt intensywne, ale z czasem zapach się uspokaja. Jednak nie każdy jest zachwycony tą kompozycją. Pojawiają się głosy, że są one nudne i niczym szczególnym się nie wyróżniają. Niektórzy nie wyczuwają w nich opisywanego orientu. Perfumy są niezwykle słodkie, dlatego pewne osoby mogą odrzucać.