Recenzja perfum: Bottega Veneta

Luksusowa marka ubrań Bottega Veneta teraz oferuje również perfumy. Ich twórca proces powstawania kompozycji opisał następującymi słowami.

„To stary dom otoczony wiejską przyrodą, zielonymi pagórkami w regionie Wenecji, gdzie wyrastałem. Wyobrażałem sobie pokój z starą drewnianą podłogą, biblioteczką pełną skórzanych książek i otwartym oknem, którym płynie do pokoju świeże powietrze z zapachami świeżo pociętej trawy, siana, mchu i kwiatów z ogrodu.“

Z całości zapachu najsilniej przebija się esencja skóry, która przywodzi na myśl pozostałe produkty projektantów. Perfumy Bottega Veneta robią z kobiety niezwykłą istotę, podkreślając przy tym jej urok, elegancję i naturalność. Zapach idealnie pasuje do wielkomiejskiego stylu życia.

Główne nuty zapachowe perfum Bottega Veneta:
Nuta głowy: pieprz, bergamotka.
Nuta serca: jaśmin.
Nuta podstawy: paczuli, mech.

Zapach jest niezwykle intensywny i elegancki, a przy tym nienachalny. Kompozycja ma pazur i wyróżnia się na tle innych perfum dostępnych w sklepach. Jest kompletnie odmienna od dominujących na rynku rześkich kompozycji kwiatowych lub owocowych. Bottega Veneta pachnie zamszem z domieszką nut kwiatowych oraz odrobiną pieprzu.

Pierwsza nuta jest dość kwaśna i wyczuwalny jest w niej zapach skóra, która dominuje w tej kompozycji. Potem łagodnieje i czuć zapach kwiatowy, ale nadal w tle pojawia się stale obecna skóra. Perfumy najbardziej sprawdzają się w okresie jesienno-zimowy, latem ich woń może stać się trochę męcząca oraz zbyt ciężka.