Jak wybrać idealne perfumy dla mężczyzny?

Mężczyźni z natury są wilkami alfa i jak wiadomo, każdy chciałby być jedyny w swoim rodzaju. Pragną czymś się wyróżniać. Często zdarza się, iż uwagę zwracamy na sam ubiór, lecz czy to jedyna ważna rzecz w wyglądzie mężczyzny ? Nie, więc szybko nasuwa się pytanie np.: Co zrobić, na co się zdecydować, aby być wyjątkowym?

Zapewne nie raz zauważyliście np.: idąc po ulicy, jak kobieta ogląda się za mężczyzną, lecz ty jako osoba postronna nie wiesz do końca, dlaczego tak się stało. Twoim zdaniem tamten mężczyzna niczym za bardzo się nie wyróżnia. Mylisz się. To niezwykły aromat męskich perfum pobudził wszystkie zmysły kobiety, sprawił, że z pozoru wyglądający normalnie mężczyzna stał się obiektem pożądania tej kobiety.
W tym artykule dowiesz się m.in.: jak wybrać idealnie pasujące do danego mężczyzny perfumy, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze i czym się sugerować.

Zapach perfum na skórze
Perfumy na skórze a konkretnie ich zapach zależą od PH skóry. Biorąc pod uwagę, że każdy człowiek może mieć inne PH, trzeba perfumy dobierać indywidualnie do osoby.
Dla mężczyzny, który jest posiadaczem skóry suchej, polecane są wówczas wody perfumowane, toaletowe oraz balsamy z linii zapachowych wybranych perfum. Do skóry suchej nie zaleca się perfum z dużą zawartością alkoholu.
Mężczyźni posiadając skórę tłustą, zobowiązani są unikać ciężkich i mocnych zapachów, ponieważ mogą pachnieć na nich zbyt intensywnie. Dla mężczyzn posiadających skórę tłustą zaleca się zastąpienie ciężkich i mocnych perfum lżejszymi, owocowymi lub kwiatowymi perfumami.

Perfumy dla mężczyzn
Każdy mężczyzna jest inny. Perfumy dla mężczyzny często pełnią bardzo ważną funkcję w życiu prywatnym, jak i służbowym są bardzo ważną rzeczą i potrzebują perfum w różnych rodzajach np.: kiedy mężczyzna w dzień pracuje jako biznesmen, lecz wieczorem wybiera się na kolację do restauracji. Dlatego też do każdego rodzaju mężczyzny zostały dopasowane polecane zestawienia nut zapachowych w perfumach dostępnych na runku tak, aby pasowały i dawały satysfakcję.

1. Sportsmen – Dla mężczyzny energicznego i aktywnego jak najbardziej poleca się perfumy: świeże, z nutami przypraw i drewna, w codziennym użytkowaniu świetnie sprawdzą się ciężkie słodkie zapachy z owocowymi nutami cytryny, pomarańczy, mandarynki czy bergamotki.
2. Elegancki – Dla mężczyzny pewnego siebie i eleganckiego polecane są zapachy drzewne o bardzo głębokim i ciepłym aromacie, na bazie piżma, nuty cedrowe, sosnowe, drzewa orientalne, a i również zapachy korzenne, z nutą przypraw, lawendą czy cytrusem.
3. Zmysłowy – Dla mężczyzny charyzmatycznego i tajemniczego poleca się ciężkie słodkie zapachy, orientalne perfumy z nutami wanilii, przypraw, na bazie ambry i piżma, drzewa sandałowego czy kadzidła.
4. Biznesmen – Formalne okazje, chyba że mężczyzna większość swojego czasu spędza w zawodzie biznesmena, wtedy jak najbardziej polecanymi perfumami są m.in. perfumy na bazie: ziół, żywicy, kwiatów, paczuli, bergamotki czy elegancki zapach szyprowy z nutami mchu.

Dobieranie perfum
Najlepszym sposobem przy dobieraniu perfum jest po prostu spryskać skórę wewnętrznej strony nadgarstka przez wcześniej wybraną perfumę, lecz tylko po kilku godzinach od spryskania owego miejsca, jakim jest nadgarstek, poczujesz pełną głębię zapachu perfumy. Dlaczego ? Jak wiadomo, aromat perfum rozwija się etapami. Pierwszy zapach, który poczujesz zaraz po rozpyleniu perfum, na ciele utrzymuje się około 30 minut. Nazywany jest nutą głowy. Drugim zapachem przewodnie perfumy jest tak zwana nuta serca i utrzymuje się ona przez kilka długich godzin na ciele człowieka. Trzecim i ostatnim już etapem rozwijającej się perfumy jest tak zwana nuta bazy. Jest ona podstawowym zapachem perfumy wyczuwalnym po kilku godzinach

Przydatne triki i wiadomości
Nie wąchaj perfum bezpośrednio z flakonu, ponieważ nie poczujesz wtedy zapachu perfumy a niestety tylko ulatniający się spirytus.

Przy testowaniu perfumy nie poleca się używania papierowych pasków. Musisz testować perfumy na własnej skórze. Testując perfumy na papierku nie masz żadnej gwarancji na to, że na skórze zapach pędzie pachniał identycznie.

Przy zakupie drogich perfum dobrym rozwiązaniem będzie przetestowanie danego produktu na własnej skórze przez kilka dni. Możesz to zrobić dzięki próbkom lub perfumom sprzedawanym na mililitry.

Jeżeli już podjęto wybór i kupiono perfumy należy zapamiętać, żeby używać ich z umiarem. To, że my nie czujemy perfum nie oznacza jeszcze, że nie czują jej inni.