Jak wybrać idealne perfumy dla kobiety?

Wybór idealnych perfum to nie lada wyzwanie. W końcu na rynku jest tyle dostępnych perfum, a ich liczba wciąż rośnie. Jak więc z takiej ilości, wybrać te, które będą idealne dla nas?

Każde perfumy mają jakiś opis, możemy też sprawdzić ich skład. Jednak to tylko teoria, która niewiele nam pomoże, a czasem może być wręcz myląca. W dobie internetu możemy znaleźć różne opinie i tym się sugerować. Jednak często są one sprzeczne i nie wiadomo, którymi się sugerować. Te informacje nie pomogą nam wybrać idealnych perfum, ale trochę to ułatwią.

Zanim jednak zaczniemy szukać konkretnych perfum, powinniśmy zacząć od podstaw. Perfumy dzielą się na kilka głównych kategorii zapachowych: kwiatowe, orientalne, szyprowe, zielone, fougere, morskie oraz drzewne. Gdy uda nam się poznać, które nuty zapachowe odpowiadają nam najbardziej to łatwiej będzie nam znaleźć konkretne perfumy. Jednak kategorie perfum to nie wszystko. Ważne są też nuty zapachowe. Każde perfumy mają je trzy: głowy, serca i bazy. Te informacje pozwolą nam zawęzić poszukiwania.

Wiesz już, jakie kategorie zapachów lubisz. Sprawdziłeś, które perfumy są w danej kategorii oraz sprawdziłeś, jakie są ich nuty. Ale co dalej? Należy udać się do drogerii, ale jeszcze nie na zakupy tylko na przetestowanie. Wybrane perfumy trzeba najpierw powąchać. Jednak trzeba pamiętać, że nie wącha się korka ani butelki perfum. Spryskanie papierowych testerów dostępnych w drogerii też wiele nam nie pomoże. Najlepiej rozprowadzić wybrany zapach na nadgarstkach. Jeśli ich zapach nam się spodoba, nie kupujmy ich od razu. Zostawmy je do końca, ponieważ woń perfum często się zmienia wraz z upływem czasu. Jeżeli zapach cały czas nam się będzie podobać to znaczy, że znaleźliśmy perfumy idealne dla nas.